RAMAZAN 2023 Haber Girişi : 14 Nisan 2021 05:30

BÜÇGE’DEN MÜBAREK RAMAZAN AYI MESAJI

BÜÇGE’DEN MÜBAREK RAMAZAN AYI MESAJI
Türkiye Değişim Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Dış ilişkiler Başkanı Mehmet Büçge,İslam Âlemi için en kutlu zaman dilimi olan Ramazan ayına girilmesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mehmet Büçge yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Üç ayları kandilleriyle süsleyen mübarek Regaib ve Mirac gecelerini bir bir geride bırakıp beratımızı da alarak, gelişiyle müminleri sevindiren mübarek Ramazan Ayına girmiş bulunmaktayız.


Ramazan tam bir yardımlaşma, bereket ve rahmet ayıdır. Bu ayda her hayır müminlerin üstüne adeta sağanak sağanak yağar. Çünkü Kur’an-ı Kerim iki cihan güneşi sevgili Peygamberimize (S.A.V) Ramazan ayında inmiştir. 


Açlara, yoksullara, kimsesizlere merhamet ve şefkat duygularıyla el uzatmanın, iftar sofralarımızı kardeşlerimizle paylaşmanın şükür ve huzurunu yaşadığımız bu ayda ahlakımız, söz ve davranışlarımızda nazikleşir. Asırlardır din ile bağını koparmadan sürdüren ve onu manevi hayatının aydınlık bir ışığı kılan milletimiz, Ramazan ayının huzur ve esenlik veren derin etkisini nefislerinde, ailelerinde ve toplumlarında yaşamış ve yaşatmış, bu ayı sadece dini değil, sosyal ve kültürel hayatları bakımından da canlı bir dönem haline getirmişlerdir.


Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin Ramazan ayını tebrik ediyor, Yüce Rabbimizden bu rahmet ve mağfiret ayının vatanımıza, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • mehmet Büçge 15 Nisan 2021 00:00

    sağol kardeşim