SAĞLıK Düzenleme Tarihi : 21 Nisan 2023 10:30 Haber Girişi : 22 Nisan 2023 15:49

Prof.Dr. Tevfik Yılmaz'dan Mübarek Ramazan Bayramı Mesajı

Prof.Dr. Tevfik Yılmaz'dan Mübarek Ramazan Bayramı Mesajı
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Tevfik Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

 

 

Prof.Dr. Tevfik Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi: 

“Mübarek Ramazan-ı Şerif-i geride bırakmış bulunmaktayız. Rabbim daha nice ramazanlara hayırlarla erişmeyi tüm İslam Alemine nasip eylesin inşallah. 11 ayın sultanı olan ramazan, kulluğumuzu sorgulayarak onardığımız, kendimize çeki düzen verdiğimiz, bizleri yeniden biçimlendiren, ahlak ölçüleriyle canlandırmış olduğumuz dostluk, kardeşlik, akrabalık ve komşuluk ilişkileriyle paylaşımın arttığı verimli bir ay olmuştur.

 

 Bayramlar, toplumsal barış için, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır. Millet olarak, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, toplumsal barışımızın, barış içinde bir arada yaşama arzumuzun, adeta test edildiği, imtihana tabi tutulduğu bir süreç yaşıyoruz. Biliyoruz ki bu topraklarda asırlardan beri var olan kardeşlik iklimi, hoşgörü iklimi, bugüne kadar tüm sınavların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Zira bu topraklar, Hacı Bektaş-ı Velilerin, Yunus Emrelerin, Mevlanaların, İbrahim Hakkı Hz. ve Alvarlı Efe Hz.’nin sevgi mesajlarıyla yoğrulmuştur. 

Ramazan Bayramını en kalbi dileklerimle kutlarken,  bu duygular içinde, Tüm halkımızın mübarek Ramazan Bayramını, en kalbi duygularımla tekrar kutluyorum. Bu güzel bayram coşkusunun ocaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirmesini temenni ediyorum.”