GÜNDEM Haber Girişi : 10 Mart 2024 23:04

Aydın’dan Mübarek Ramazan Ayı Mesajı

Aydın’dan Mübarek Ramazan Ayı Mesajı
D.BAKIR/ Yeniden Refah Partisi Dicle Belediye Başkan Adayı Halit Aydın, mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bütün İslam Âlemi’nin, haklı bir sevinç ve gurur yaşadığını kaydetti.

Ramazan Ayının, bolluk, bereket ve hoş görü ayı olduğuna dikkati çeken Yeniden Refah Partisi Dicle Belediye Başkan Adayı Halit Aydın , duygularını şöyle dile getirdi: Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olan Ramazan ayına, bir kez daha kavuşabilmek, bu kutlu zaman diliminin manevi kazanımlarını yaşayabilmek, tarifsiz bir mutluluk kaynağı ve nimettir.


Oruç ibadetinin, manevi kazanımlarının yanı sıra, bağışıklık sistemimizi, koruyup güçlendirdiği bilimsel gerçeğini de bir kez daha idrak edeceğiz. Ramazan ayına dair yaşanan bütün güzelliklere, bir heyecan ve coşku atmosferiyle özellikle çocuklarımızı dâhil ederek onların hafızalarında güzel hatıralar bırakacağız hayırlısıyla.


Çocuklarımızın özündeki selim fıtratı, Ramazan ayının manevi iklimiyle buluşturarak,Cenab-ı Allahı ve oruç özelindeki diğer bütün ibadetleri daha yakından hissetmelerini sağlayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, gönüllerimizi aydınlatan, rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının, kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemiz, vatanımız ve İslâm âlemine hayırlar getirerek, bütün insanlık aleminin, selamet ve kurtuluşuna vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.