GÜNDEM Haber Girişi : 24 Kasım 2023 10:07

BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN BEYOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN BEYOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Öğretmenliğin, milletlerin geleceğine yön veren kutlu bir meslek olduğuna vurgu yapan Beyoğlu ,”Özü itibarıyla peygamberlik mesleği olan öğretmenlik dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de insanlığa ışık olacaktır. Mesleğini severek ve fedakarlık yaparak ic
BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN BEYOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

“Asla Unutmamamız Gereken, Baş Tacı Yapmamız Gereken Değerlerimiz”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Öğretmenliğin toplumların geleceğine ışık tutan, insanların yaşamına dokunan ulvi bir meslek olduğuna değinen Başkan Beyoğlu,”Asla unutmamamız gereken ve baş tacı yapmamız gereken insanların başında öğretmenlerimiz gelmektedir. “ ifadeleriyle öğretmenlere verilmesi gereken değeri dile getirdi.

Eğitimi ön planda tutan, eğitimciyi el üstünde tutan yüce bir dinin ve kadim bir medeniyetin mensupları olduklarına dikkat çeken Başkan Beyoğlu,”peygamber mesleği” olarak atfedilen öğretmenliğin insanlık tarihinin her aşamasında vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu anlattı.
“Öğretmenlerimiz Ülkemizin Her Köşesine Işık Oluyor”

Öğretmenlerin yılın bir gününde değil, her zaman hatırlanması gerektiğini ifade eden Beyoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı ;”İlk emri ‘oku’ olan ve ‘bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyecek kadar eğitime ve eğitimciye en yüksek derecede önem veren yüce bir dinin,alicenap bir medeniyetin mensupları olarak öğretmenliğe ve öğretmenlerimize her zaman büyük değer veriyoruz.

En zor şartlarda dahi ülkemizin her köşesine ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet,büyük bir fedakarlıkla ve meşeliğini severek icra eden öğretmenlerimize de sağlıklı ömürler diliyorum.”