GÜNDEM Haber Girişi : 11 Mart 2024 16:23

Başhekim Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl'dan Mübarek Ramazan Ayı Mesajı

Başhekim Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl'dan Mübarek Ramazan Ayı Mesajı
Diyarbakır - Dicle Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, mübarek Ramazan Ayı'nın gelmesi dolayısıyla tüm İslam Âlemi'ne içten dileklerle kutlama mesajı yayınladı. Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Ramazan ayının manevi atmosferini hissettiğimiz bu kutsal zaman diliminde, tüm İslam Âlemi'nin Ramazan-ı Şerif'i en içten duygularla kutluyorum. Bu mübarek ayın gelmesiyle birlikte, duaların kabul edildiği, iyiliklerin arttığı ve bereketin bolluğunun yaşandığı bir döneme girmiş bulunuyoruz.

İftar sofralarının bir araya getirdiği insanlar arasında birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının güçlenmesi, toplumumuzun daha da kenetlenmesine vesile olacaktır.


Ramazan ayı, sadece oruç tutmak ve ibadet etmekle kalmaz, aynı zamanda paylaşma, sevgi ve hoşgörü duygularının da pekiştiği bir zaman dilimidir. Bu ayın huzurunu ve bereketini tüm İslam Âlemi'nin yüreklerine hissettirmesini diliyorum. Duaların, samimiyetin ve kardeşliğin eksik olmadığı bir Ramazan geçirmemiz dileğiyle, hoş geldin ya Şehr-i Ramazan!
Dicle Üniversitesi olarak, tüm personel ve öğrencilerimizle birlikte bu mübarek ayın getirdiği huzur ve bereketi en içten duygularla karşılıyoruz. Ramazan Ayı'nın insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyor, tüm İslam Âlemi'ne hayırlı Ramazanlar diliyorum.