GÜNDEM Haber Girişi : 16 Haziran 2024 17:02

Başkan Ocak’tan Mübarek Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Ocak’tan Mübarek Kurban Bayramı Mesajı
Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Raşit Ocak, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Raşit Ocak, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, bayramların insan ilişkilerinin güçlendiği ve umutların yeşerdiği özel günler olduğunu vurguladı. Bayramların toplumsal birlikteliği sağladığını ifade eden Ocak, ''Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir'' dedi.
 
Bayramlarda dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiğini hatırlatan Başkan Raşit Ocak   , mesajına şöyle devam etti: "Bayramlarda birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe yönelik umutlarımızı her koşulda korumalıyız. 
 
Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır. Kurban bayramının daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmemize vesile olmasını diler, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni ederim" diyerek sözlerini noktaladı.