SAĞLıK Haber Girişi : 14 Mart 2024 21:56

Bozkuş’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Bozkuş’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Bozkuş , ülkelerin gelişmişlik ölçütünün en önemli işaretlerinden birinin sağlık hizmetlerindeki başarı düzeyi olduğunu ve sağlık çalışanın öneminin büyük olduğunu söyledi.

 

 

Başkan Mehmet Bozkuş, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Ülkelerin gelişmişlik ölçütünün en önemli işaretlerinden biri sağlık hizmetlerindeki başarı düzeyidir. Bu hizmetlerin vatandaşlara iyi biçimde verilebilmesinde en önemli görevi ise sağlık çalışanlarımız üstlenmektedir. Hastalığa şifa elinin değmesi tıp ilminin gelişmesiyle başlar.

 

Tıp yeni teknolojilerin yardımıyla büyük bir hızla ilerliyor. Ancak bu ilerlemede değişmeyen, önemini hep ilk sırada tutan etken sağlık çalışanıdır. Bilgi, ekipman, teknoloji değişse de onu kullanan, işine yüreğini, emeğini, sabrını katan sağlık çalışanının insani değeri katlanarak artıyor. Bu vesile ile başta ilçemizdeki sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm sağlık alanında çalışanların mesleklerinin ortak sorun ve çözüm önerilerini ifade etme fırsatı buldukları 14 Mart Tıp Bayramı'nı gönülden kutluyorum" dedi.