GÜNDEM Haber Girişi : 30 Nisan 2024 22:19

Bozkuş; Emekçilerin ve İşçilerimizin Bayramı kutlu olsun

Bozkuş; Emekçilerin ve İşçilerimizin Bayramı kutlu olsun
D.BAKIR- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi Başkanı Mehmet Bozkuş, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, ‘Emekçilerin ve İşçilerimizin Bayramı kutlu olsun. Onların çabaları, gayretleri ve alın teriyle

Alın teri ve emeğin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, çalışma barışını güçlendirmesini, toplumumuzda dostluk ve dayanışmayı artırmasını, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyorum.

Çalışan, üreten kesimlerin beklenti ve taleplerini karşılamanın, sorunlarına üretilecek çözümlerin ülkemizdeki huzur ve istikrarın temel unsurlarından birini oluşturduğu hepimin malumudur. Bu anlayışla, diğer alanlarda olduğu gibi çalışma hayatında da en ileri standartlara ulaşmak için son yıllarda önemli adımlar atan ülkemiz, önümüzdeki dönemde de çağın gereklerine göre, ihtiyaç duyulan reformları kararlılıkla hayata geçirecektir.

Her şart ve koşulda sağduyuyu koruyarak, karşılıklı anlayış, uzlaşma ve diyalog zemini içinde hareket ederek, mevcut tüm sorunların üstesinden geleceğimiz kanaatindeyim. MÜSİAD olarak duruşumuz, ilk kurulduğumuz günden bu yana, emek, üretim ve alın terine duyulan saygı ve özen üzerine inşa edilmiştir.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Emekçi ve İşçi kardeşlerimin 1 Mayıs alın teri ve Emek Bayramı’nı en halisane duygularımla kutluyorum. Bütün günlerimizin böylesine bayram tadında geçmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.