GÜNDEM Haber Girişi : 01 Mayıs 2024 13:22

Elbey'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Elbey'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
D.BAKIR- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, tüm yurtta olduğu gibi, bütün dünya genelinde düzenlenen bir dizi etkinliklerle kutlanıyor.

Elbey İnşaat Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Ali İhsan Elbey, , yazılı bir açıklama yaparak, 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı. Emeğin ve alın terinin kutsal olduğuna dikkati çeken İşadamı Ali İhsan Elbey, mesajında şu görüşlere yer verdi: Alın teri ile geçimini temin eden, emeği ile ekonomiye büyük katkılar sağlayan bütün Emekçilerimizin bayramını en samimi duygularımla kutluyorum. Aslında 1 Mayıs hepimiz açısından özel bir gün. İşçisinden işverenine, köylüsünden şehirlisine, hepimiz bu özel günü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, İşçilerimiz ve Emekçilerimiz tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma vesilesi olduğu kadar, aynı zamanda haksızlıklarla mücadele günü olması açısından büyük öneme sahip.

‘DİLEĞİMİZ, HER GÜNÜMÜZ 1 MAYIS TADINDA OLSUN’


Özelde İlimizin, genelde ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine, alın teri ve emeğiyle büyük katkılar sağlayan, hayatımızın bamtelinde yer alan ve toplum hayatında çok hassas bir yere sahip olan emekçi kardeşlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. En kutsal kazanç, kuşkusuz alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs, işte bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bir kilometre taşıdır. 1 Mayıs’ın ülkemizde ve tüm dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü can-ı gönülden kutluyor, Cenab-ı Allah’tan, bütün emekçi kardeşlerimize aileleriyle beraber bir ömür sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu günler diliyorum’.