GÜNDEM Haber Girişi : 21 Haziran 2024 20:18

Erdem’den Diyarbakır ve Mardin’deki Yangınlarda Vefat Edenlere Başsağlığı Mesajı

Erdem’den Diyarbakır ve Mardin’deki Yangınlarda Vefat Edenlere Başsağlığı Mesajı
Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasında meydana gelen anız yangını, 11 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, çok sayıda hayvanın telef olmasına ve geniş tarım alanlarının zarar görmesine yol açtı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Erdem, yangında yaşamını yitiren vatandaşlar için bir başsağlığı mesajı yayımladı.


Ali Erdem mesajında şu ifadeleri kullandı:


“Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasında meydana gelen anız yangınında yaşamını yitiren 6 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Çok sayıda hayvanın telef olduğu ve geniş tarım alanlarının zarar gördüğü bu yangın, hepimizi derinden üzmüştür. Yangına 41 araç ve 150 personelle müdahale edilmiştir ve soğutma çalışmaları devam etmektedir. 

Allah, ülkemizi her türlü felaketten korusun ve milletimize böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın. Acımız büyüktür; kederli ailelerine sabır dilerim. Hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyor ve yangından etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çeşitli hastanelerde yatan yaralılara acil şifalar diliyorum.”
Yangının ardından bölgede soğutma çalışmaları devam ederken, yerel halk ve yetkililer yangının neden olduğu zararın boyutlarını değerlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Ali Erdem ’in başsağlığı mesajı, yangından etkilenen aileler ve tüm bölge halkı için büyük bir teselli kaynağı oldu. Yangının izlerini silmek ve zararları telafi etmek için gereken adımların atılacağı belirtildi.