GÜNDEM Haber Girişi : 06 Mayıs 2024 11:48

Hastane bahçesi köstebek yuvası gibi

Hastane bahçesi köstebek yuvası gibi
Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nin bahçesi, adeta bir köstebek yuvasına döndü. Binlerce hastanın her gün giriş-çıkış yaptığı bu alan, yüzlerce aracın geçişine tanıklık ediyor. Ancak son zamanlarda hastane bahçesinde oluşan çukurlar, sürücül

Haber: Ramazan SEYKAN
 

Çukurlar yüzünden araçlarının hasar gördüğünü dile getiren sürücüler, bu durumun kendilerini ciddi şekilde etkilediğini belirtiyor. Hastane bahçesindeki bu sorun nedeniyle araçlarını park etmek veya hastaneye giriş-çıkış yapmak zorlaşıyor. Özellikle gece saatlerinde çukurların fark edilememesi ve ani manevralar yapılması, kazalara neden olabilecek riskleri beraberinde getiriyor.

Hastane bahçesindeki çukurların acil bir şekilde onarılması gerektiğini vurgulayan sürücüler, yetkililerin bu konuya duyarlılık göstererek bir çözüm bulmaları gerektiğini ifade ediyorlar. Hastane yönetiminden ve ilgili kurumlardan bu soruna bir an önce müdahale edilmesi talep ediliyor. Aksi halde, hem hastane çalışanları hem de hastaların ve ziyaretçilerin güvenliği tehlikeye girebilir.