GÜNDEM Haber Girişi : 10 Ocak 2024 14:27

Hatipoğlu’ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Hatipoğlu’ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Yayınladığı mesajda toplumun doğru ve tarafsız haber alma ve bilgi edinme hakkını kullanması için özveriyle çalışan basın mensuplarının her türlü takdiri hak ettiğini belirten   Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu  , “ 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız” dedi. 

Toplumların gelişimi ve kalkınmasının basın mensuplarının desteğiyle çok daha hızlı ilerleyeceğine olan inancını vurgulayan Hatipoğlu , sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Bölgemizde gerek yerel basın kuruluşlarında gerekse ulusal basın kuruluşlarının temsilciliklerinde görev yapan arkadaşlarımız 

Ülkemizin gelişmesi için mesleklerinin tüm imkânlarını kullanmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle Ülkemizin  gelişmesine, tanınmasına katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm internet, gazete, radyo ve televizyon çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim."