GÜNDEM Haber Girişi : 30 Nisan 2024 22:14

İleri'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

İleri'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
D.BAKIR- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla, yazılı bir kutlama mesajı yayınlayan A İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Özcan İleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın, toplumumuzun ortak bayramı olduğuna vurgu yaptı.

A İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Özcan İleri, yayınladığı kutlama mesajında duygularını şöyle dile getirdi:

‘Yaptıkları fedakârca çalışmalarla kaynaklarımızı ürüne dönüştüren işçilerimiz ve emekçilerimiz, kalkınmamızın anahtarı durumundadır.

Gerek sendikalar  gerekse işçi konfederasyonlarımızın, sosyal diyalog ile, uzlaşmacı ve katılımcı bir anlayışla toplumsal barışımızı güçlendirme yolundaki çabaları, kuşku yok ki, demokrasi kültürümüzün gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır.

1 Mayıs’ın en önemli özelliklerinden birisi de, farklı dünya görüşlerine sahip kurum ve kuruluşların, Emeğin kutsallığı ve saygınlığı karşısında aynı safta yer alarak, birleşebildiği ve kenetlenebildiği müstesna bir gün olmasıdır.

Artık 1 Mayıs, çalışma hayatındaki sorunların tümüyle masaya yatırıldığı; dile getirilen farklı çözüm önerileri ve taleplerin değerlendirildiği; bir sonraki 1 Mayıs’a yeni tartışmalar değil, çözümlerin devredildiği yeni bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde kutlanmaktadır.

Hayatın en önemli ve kutsal öznelerinden biri olan Emeğe olan saygımızı bir nebze de olsun yerine getirmeye çalıştığımız önemli bir günün yıldönümündeyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün çalışanların bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum.’