GÜNDEM Haber Girişi : 05 Nisan 2024 22:56

İş adamı Cafer Pekdemir’den Kadir Gecesi Mesajı

İş adamı Cafer Pekdemir’den Kadir Gecesi Mesajı
İş Adamı Cafer Pekdemir ,Kadir gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İş Adamı Cafer Pekdemir, Kadir Gecesinin herkesin kalplerine, gönül dünyasına ışık saçmasını, vicdanların aydınlatmasını, neşe ve huzur getirmesini temenni etti.  
 

İş adamı Cafer Pekdemir, mesajında, "Huzur içinde idrak ettiğimiz, başı rahmet, ortası bereket sonu bağışlanma olan bir Ramazan ayını daha uğurladığımızın habercisi, mübarek Kadir Gecesine kavuşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Ramazan ayı ve içinde barındırdığı müstesna zaman dilimlerinden olan Kadir gecesi, Yüce Mevla’nın biz kullarına birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu bir mağfiret ve rahmet gecesidir.
 

Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. 

Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. İnanıyorum ki bütün vatandaşlarımız bu gecenin hatırına bir hayır yarışı içine girecek, yoksullarla, mağdurlarla, mazlumlarla, ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma içinde olacak ve gecelerin en hayırlısı, dua ve niyazların geri çevrilmediği bu mübarek zaman diliminde, milletimizin, memleketimizin, devletimizin ve tüm Müslümanların mübarek kadir gecesi hayırlara vesile olsun. Bu düşünce ve duygularla Kadir Gecesini tebrik ediyor, 


Allah'ın rahmetiyle bereketinin yeryüzüne tecelli edeceği bu gecenin, feyiz ve bereketinin, başta milletimizin ve tüm İslam aleminin üstünde olmasını diliyor, sıhhat ve afiyet içerisinde mutlu bir ömür geçirmenizi temenni ediyorum" dedi.