GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 24 Ocak 2024 08:30 Haber Girişi : 21 Aralık 2023 18:18

Pekdemir, CHP’den Diyarbakır’a aday

Pekdemir, CHP’den Diyarbakır’a aday
Diyarbakır, 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere odaklanırken, kanaat önderi ve işadamı Cafer Pekdemir, CHP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Diyarbakır'ın sevilen simalarından biri olan Pekdemir'in aday

Cafer Pekdemir, Diyarbakır'ın çeşitli sektörlerindeki faaliyetleriyle tanınan bir işadamı olarak biliniyor. Tarım, inşaat, tekstil, cafe ve konaklama sektörlerinde önemli katkılar sağlayan Pekdemir, aynı zamanda kanaat önderi olarak tanınmaktadır. Kendisi, Diyarbakır'da birçok kan davasını barışla sonuçlandırarak toplumsal barışa önemli katkılarda bulunmuştur.


Pekdemir'in CHP'den aday adaylığı, Diyarbakır'da ve CHP camiasında büyük bir sevinçle karşılanmıştır. Sevilen ve saygı duyulan bir isim olarak bilinen Cafer Pekdemir'in adaylığı, yerel seçimlere farklı bir dinamizm getirecek gibi görünüyor.


Cafer Pekdemir'in hayatına dair bilgiler de adaylığının dikkat çeken bir yönü. Diyarbakır Lisesi mezunu olan Pekdemir, iş hayatında nakliye, lojistik, inşaat, tarım ve restoran-cafe konaklama sektörlerinde faaliyet göstermiştir. Aynı zamanda işaret dili bilen ve orta düzeyde İngilizce konuşabilen Pekdemir, evli ve beş çocuk babasıdır.


Diyarbakır'da uzun yıllardır süregelen kanaat önderliği ve toplumsal barışa yaptığı katkılarla tanınan Cafer Pekdemir'in, CHP'den aday adaylığı, yerel yönetimde farklı bir bakış açısı ve deneyim getirebilecek bir ismi sahneye çıkarmış gibi görünüyor. Seçim sürecinde Pekdemir'in projeleri ve halka yönelik vaatleri merakla beklenirken, Diyarbakır'da adaylık yarışı giderek kızışıyor.


Cafer PEKDEMİR KİMDİR?


13.03.1969'da Diyarbakır/Lice'de doğdu. Esnaf bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak hayatının büyük bir bölümü Türkiye'nin farklı şehirlerinde geçti. Eğitim hayatına Diyarbakır Ali PAŞA İlkokulu'nda başladı. Diyarbakır Lisesi'nde mezun oldu. İyi derecede işaret dili, orta düzeyde İngilizce bilen, evli ve 5 çocuk babasıdır. Nakliye, lojistik, inşaat, tarım ve restoran-cafe konaklama sektörlerinde faaliyetlerini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda STK'da olan yönetimdeki faaliyetleri devam etmektedir.