GÜNDEM Haber Girişi : 11 Mayıs 2024 22:52

Aksu: Fedakarlık Abidesi Annelerimizin, Anneler Günü Kutlu Olsun

Aksu: Fedakarlık Abidesi Annelerimizin, Anneler Günü Kutlu Olsun
Türkiye Milli paralimpik Komitesi Başkanı Avukat Dr. Murat Aksu, yayınladığı bir mesaj ile Anneler Günü’nü kutladı.

Türkiye Milli paralimpik Komitesi Başkanı Avukat Dr. Murat Aksu, , yayınladığı mesajda, Anneler Günü dolayısıyla, duygu yüklü ifadelere yer verdi. ‘Annelerin hayatlarının hep fedakârlık temeli üzerine kurulu olduğunu ve bu hissiyatla ailelerine kol kanat germeye çalıştıklarını belirten Avukat Dr. Murat Aksu şunları söyledi:


‘Annelerin mukaddes hakları, öyle paha biçilemezdir ki, Cenab-ı Rabbimiz, şöyle buyurmaktadır:
‘Kim anasına babasına iyilik yaparsa, sevapların en iyisini yapar. Anne ve babanın haklarını kimse ödeyemez. Kimin annesi ve babası yanında yaşlanırsa, BEN onun cennetteki yerini hazırlarım’.


BİR YIL DEĞİL, YILIN HER GÜNÜ, ANNELER GÜNÜ OLMALI


Düşünebiliyor musunuz, annelerimiz öylesine önemli ve değerli ki, Cenab-ı Allah; birçok Ayet’te, onların önemini buyurmaktadır.
Nitekim Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa Hazretleri (S.A.V.) ‘Cennet annelerin ayağı atındadır.’ buyurarak, annelerin bir ömür boyu baştacı edilmesi gerektiğine vurgu yapmıştır.

Bu özel duygularla, kadirşinas, vefakâr ve yüreği şefkat dolu Annelerimizin Günü’nü en samimi hissiyatımla kutluyor, yılın 365 günü sevgi, huzur ve mutlulukla dolu hayat yaşamalarını; Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum’

Etiketler : Murat Aksu