GÜNDEM Haber Girişi : 18 Mart 2024 23:20

Asena’dan 18 Mart mesajı Şehitleri Anma Günü Mesajı

Asena’dan 18 Mart mesajı Şehitleri Anma Günü Mesajı
Diyarbakır Yenişehir Ak Parti Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Muhammet Asena , 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Diyarbakır Yenişehir Ak Parti Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Muhammet Asena 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.


TARİH YENİDEN YAZILDI


Asena, mesajında 109 yıl önce Çanakkale'de tarihin yeniden yazıldığını belirterek 18 Mart vatanını, dinini, namusunu, bayrağını her şeyin önünde tutarak, yekvücut haline gelen bir milletin, istiklâli ve istikbali için neler yapabileceğini destanlaştırdığı tarihtir. 18 Mart aynı zamanda biz yapan değerlerin en zor şartlar altında dahi feda edilemeyeceğinin tüm dünyaya ispatıdır. 109 yıl önce bugün Çanakkale de şahlanan ruh çelik yığınlarına, top mermilerine, şarapnel parçalarına, havada çarpılan kurşunlara kısaca maddiyatın tüm olanaklarına galebe çalan bir ruhun müşahhas bir örneğidir. ifadelerini kullandı.


NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZ


Başkan Lale mesajında şu ifadelere yer verdi: Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır, anlayışını kendine rehber yapan kahramanlarımız, milletimizin bu topraklarda ilelebet payidar kalmasının teminatıdır. Şanlı ecdadımızla ne kadar iftihar etsek, ne kadar onur duysak yine de yeterli gelmeyecektir. Bu vatanın gerçek sahipleri, kahraman milletimizin cennetmekân kahramanlarıdır.


RUHLARI ŞÂD OLSUN


Vatanın istiklâli ve istikbali uğruna ölümü tebessümle karşılayan, bayrağımızı canları pahasına savunarak destan yazan, mevkilerin en yücesi olan şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun.