GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 18 Mart 2024 11:00 Haber Girişi : 18 Mart 2024 23:40

Avşar’dan 18 Mart mesajı

Avşar’dan 18 Mart mesajı
İş adamı Veysi Avşar , 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Avşar mesajında şu ifadelere yer verdi:


"Türk Ulusunun bağımsızlığına olan sarsılmaz inancını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümündeyiz.
Tüm ulusumuza kutlu olsun.


109 yıl önce bugün, İstanbul'u işgal etmek amacıyla Çanakkale Boğazı'na gelen İtilaf Devletleri, Çanakkale Boğazını yalnızca donanma ile geçebilmelerinin mümkün olmadığını görmüşlerdir. Geri çekilen ve ardından Gelibolu Yarımadası'na çıkarma yapmışlardır. Ancak bu çıkarma da Türk askerinin can siperane savunması karşısında başarısızlıkla sonuçlanmış ve itilaf kuvvetleri Aralık 1915'de, büyük bir kibirle geldikleri Çanakkale'den, geri dönmemek üzere çekilmişlerdir. 500 binin üzerinde askerin şehit olduğu Çanakkale bugün hala, dünya savaş tarihinin en büyük savunmalarından biri olarak anılmaktadır.


Çanakkale Savaşı bir destandır. Türk Ulusunun gerçek iradesinin, inancının ve vatanı için ölmekten asla vazgeçmeyeceğinin destanı.
Bu vesileyle;


18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 109. yıldönümünü bir kez daha kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile Çanakkale'de vatan savunması için savaşan ve can veren şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.


Savaşta yaşamını yitiren itilaf devletleri askerlerini de saygıyla selamlıyorum." dedi.