GENEL Haber Girişi : 02 Aralık 2023 23:01

Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk'ten 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk'ten 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, bir kutlama mesajı yayınladı.

 Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk, mesajında duygularını şöyle dile getirdi:

Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, tanıdan iyileştirmeye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar bütün bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir meseledir.

 

Önemle belirtmek gerekir ki, milletler ve kültürler açısından da medeniyet değerinin tespit edilmesinde esas ölçü; bireysel ve toplumsal olarak zayıflara, yetimlere, kimsesizlere, yaşlılara ve engellilere karşı gösterilen duyarlılık ve sorumluluktur.

Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için çözümler üretmekte,  özellikle de 2005 yılında çıkarılan Engelliler Hakkında Kanun ve sonrasında hayata geçirilen yasal düzenlemeler ile kamu hizmetlerinde kaydedilen gelişmeler onların önlerindeki hukuki, sosyal ve fiziki pek çok engeli ortadan kaldırmıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, bu günün ülkemizdeki ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Her daim onların ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, kendilerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.